Tento vzor nemusí odpovídat platné právní úpravě. Na aktualizaci vzoru naše redakce pracuje a o jejím zveřejnění Vás budeme informovat.
VÝPOVĚĎ PRACOVNÍHO POMĚRU ZE STRANY ZAMĚSTNAVATELE PRO NEUSPOKOJIVÉ PRACOVNÍ VÝSLEDKY
dle § 46 odst. 1 písm. e) zákona č. 65/1965 Sb., zákoník práce, v platném znění
Zaměstnanec
Petr Mlynář
bytem Pod Jezem 658, Dolní Lhota, PSČ 698 03
r.č. 810516/8961
Věc: Výpověď pracovního poměru zaměstnavatelem
Dne 25.4. 2005 byla mezi Vámi a naší společností, uzavřena pracovní smlouva. Na základě pracovní smlouvy pro nás vykonáváte práci jako soustružník.
Od 1.2.2006 dosahujete neuspokojivých pracovních výsledků, neboť Vaše výrobky nesplňují kvalitativní a kvantitativní požadavky stanovené vnitřními předpisy naší společnosti. Na skutečnost, že nesplňujete požadavky zaměstnavatele pro řádný výkon přidělené práce, které spočívají v neuspokojivých pracovních výsledcích, jste již byl upozorněn přípisem ze dne 5.3.2006. Tento přípis taktéž obsahoval i upozornění na možnost výpovědi, pokud ve lhůtě 30 dní nedojde k odstranění neuspokojivých pracovních výsledků.
Vzhledem k tomu, že přes výše uvedené písemné upozornění nedošlo v lhůtě tam uvedené k odstranění nedostatků ve Vaší práci, a tedy bez zavinění Zaměstnavatele nesplňujete požadavky Zaměstnavatele pro řádný výkon přidělené práce, dáváme Vám tímto výpověď podle ust. § 46 odst. 1 písm. e) zákoníku práce.1)
V Praze dne 10.4.2006
Zaměstnavatel
Antonín Marcipán
Alfa s.r.o.
jednající Antonínem Marcipánem
jednatelem
Výpověď byla zaměstnanci doručena dne:2)
Petr Mlynář
Petr Mlynář
1) Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď pouze ve lhůtě dvou měsíců ode dne, kdy se o důvodu k výpovědi dověděl.
2) Výpověď musí být dána písemně a doručena druhému účastníku, jinak je neplatná..
Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!