V každé rodině přijde chvíle, kdy se budou chtít děti osamostatnit a pořídit si vlastní bydlení. Tento krok není v mnoha případech vůbec lehký.
Pořízení domu nebo bytu vyžaduje dost značné finanční prostředky. Pokud nepatříte právě k nejbohatším lidem, pak budete muset řešit tuto situaci s větším předstihem. Pokud sami vlastníte nějakou nemovitost, pak může být variantou půjčka se zástavou nemovitosti.
- Je to jednoduché.
- Zastavíte svou nemovitost a za získané finance pořídíte další bydlení.
Pak už můžete vše nechat na svých dětech. Vybavení bytu mohou vyřešit prostřednictvím klasické hypotéky od banky. K získání informací o aktuálních hypotékách a všech podrobnostech a podmínkách vám pomůže objasnit srovnávač půjček a nebo hypoteční kalkulačka, kterou najdete snadno na internetu.
Možnosti u nebankovních poskytovatelů
Internet je dobrým pomocníkem při získávání informací i o ostatních možnostech půjček a úvěrů. K často hledaným patří také nebankovní půjčka. Ta má oproti bankovním produktům rychlejší dobu vyřízení. Zejména, pokud potřebujete pouze malý finanční obnos. Online půjčka může být na vašem účtu už v den, kdy o ni požádáte.
- Nebankovní sektor využívají především podnikatelé, kteří mají problém se záznamem v registru dlužníků.
- Pro ně je dobrou volbou půjčka bez registru.
- Ta nejen, že toleruje zmíněné záznamy v registrech, ale také se dá vyřídit rychle a snadno.
Půjčku bez registru nebo jiný typ nebankovní půjčky využívají také lidé, kteří už mají některý druh úvěru a potřebují nutně finanční hotovost. Je ale nutné dobře vše propočítat, aby se nestalo to, s čím má zkušenost celá řada dlužníků. Jedna půjčka umoří další, a tak to jede stále dokola, dokud se vše nezastaví na bodě, kterým je předlužení. V současné době už k takovým případům dochází stále méně.
- I v nebankovním sektoru mají poskytovatelé ze zákona povinnost prověřit svého klienta.
- Sice jsou ke svým klientům tolerantnější, ale to neznamená, že půjčí každému a jakoukoliv částku.
Máte k článku otázku? Zeptejte se v komentářích!